Hledat

Kategorie

Vernostni program Dekorativni kosmetika

KONTAKTY

FM-DROGERIE.CZ

Petr Beneš

Fr.Veselého 673

435 11 Lom u Mostu

....................................

Mobil : 604 749 951

SMS, volání 9:00-23:00

E-mail : info@fm-drogerie.cz

ICQ : 197-299-316

 

Použít lze i

kontaktní formulář
Vytvoření účtu »
Nákup bez registrace!

Vaše vůně?

chyprové-květinové 0 zboží

chyprové-květinové
Chypre neboli chyprové vůně (čte se „šipr“, „šiprové“). Tato rodina parfémů je zvláštní tím, že před několika lety prošla zásadní proměnou, takže to, čemu dnes říkáme chyprové vůně, je úplně jiné než chyprová klasika.
Celá skupina nese jméno podle parfému Chypre z dílny parfuméra Françoise Cotyho. Pan Coty tehdy, v roce 1917, vyzkoušel neobvyklou kombinaci citrusového akordu a lišejníku větvičníku spolu s labdanem a mošusem. Hlavní složkou je větvičník, jehož vůně by se dala popsat jako mechová, dřevitá, lesní, spíš ostřejší. Takový je i charakter chyprových vůní, vždy v nich najdete typické mechové a dřevité podtóny. Přidáním labdana, pryskyřice z polokeře cístu, se zdůrazní dřevité tóny a přibydou ještě ambrové, nasládlé a lehce živočišné. Citrusy, typicky bergamot, podpoří svěžest a jiskřivost chyprových parfémů. Protože je ale větvičník tzv. kontaktním alergenem, jeho použití bylo zakázáno a dnes se používají jiné alternativy.
Chyprové vůně klasického typu jsou elegantní a obvykle vyžadují pokročilý nos. Nejsou totiž líbivé na první počich, k jejich kráse je potřeba se dostat postupně. Moderním chyprovým vůním dominuje sametově zemitá, suchá pačuli.
Chyprové tóny znamenitě ladí s květinami, jež vyvažují strohou eleganci špetkou romantiky.
Pro chyprově ovocné je typická těžká vůně ovoce, jejíž hlavní složkou je broskev. Chyprově zelené; mechové tóny chyprových vůní lze ještě přiostřit zelenými složkami. Dříve to obvykle bývalo galbanum. Nejlehčí, svěží odnož cypřišových vůní. Používají se prvky vonící trávově nebo listově zeleně. Chyprově kožené; chypre a kůže jsou také tóny, které se k sobě hodí – a platí to pro klasiku i modernu.

Kategorie neobsahuje žádné zboží.

Košík  

(prázdný)

REKLAMA

Prohlédněte si hodnocení eshopu ostatními zákazníky
Přejít na hodnocení obchodu na Heureka.cz
Certifikát spokojenosti
Náš obchod získal díky vám, zákazníkům, certifikát spokojenosti od Heureka.cz. Děkuji!

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Newsletter

Informace o ochraně a zpracování Vašich osobních údajů.