Parfémy a drogerie FM World

Hledat

Kategorie

Vernostni program Dekorativni kosmetika

KONTAKTY

FM-DROGERIE.CZ

Petr Beneš

Fr.Veselého 673

435 11 Lom u Mostu

....................................

Mobil : 604 749 951

SMS, volání 9:00-23:00

E-mail : info@fm-drogerie.cz

ICQ : 197-299-316

 

Použít lze i

kontaktní formulář
Vytvoření účtu »
Nákup bez registrace!

Vaše vůně?

Zajímá vás něco na co byste rádi znali odpověď?

 

Tady jsem pro vás připravil několik nejčastějších otázek a odpovědí na ně které jsem našel při brouzdání internetem. Pokud byste zde odpovědi na své otázky nenašli, neváhejte mne kontaktovat formou dotazu na e-mail info_zavináč_fm-drogerie.cz svou otázku a já se pokusím Vám na ni buď odpovědět sám nebo budu hledat odpověď na internetu. Tuto otázku pak přidám k těmto.

_________________________________________________________________________

 


1. Co je to hlava, srdce a základ vůně?
Od konce devatenáctého století se při výrobě vůní používá systém, kdy jsou jednotlivé složky uspořádány do tří vrstev pyramidové struktury.
Když výrobce parfémů vytváří novou vůni, jednotlivými složkami vkládá do kompozice takzvané tóny, které se uvolňují postupně:

Hlava zvaná také svrchní tóny jsou nejtěkavější složky, které cítíte ihned po aplikaci parfému.

Srdce nebo také střední tóny začínají převládat přibližně po deseti minutách.

Základ nebo také spodní tóny jsou vůně doznívající po několika hodinách.

Proto se doporučuje, než si vyberete nový parfém FM Group, nechat jej na pokožce „rozvinout“ a zhodnotit celou jeho harmonii.

2. Co je to tester?
Originální parfém je uložen v komerčním, barevném obalu, který je většinou dále opatřen průhlednou fólií. Tester je uložen v šedobílé nebo hnědé potištěné krabičce, bez dalšího průhledného obalu. Některé testery nemají víčko flakonu. Velkou výhodou však je, že cena testeru je vždy nižší než cena shodného, běžně prodávaného parfému. Tester je vhodný hlavně pro zákazníky kupující vůni pro vlastní potřebu, kterým nejde o krabičku, ale o výhodnější cenu. V mé nabídce nenaleznete vyloženě testery parfémů FM Group, ale máte možnost si všechny dostupné parfémy vyzkoušet za pomoci malého vzorečku v podobě skleněné ampulky s tyčinkou.

3. Je pravda, že stejný parfém má u různých uživatelů poněkud odlišnou vůni?
Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit poněkud odlišně.

4. Mění se vůně parfému, požije-li uživatel např. ostře kořeněné jídlo?
Vůně parfému FM Group se nemění, mění se však vůně pokožky, která vyzařuje vůně metabolické přeměny požitého pokrmu. Tato změna je příčinou toho, proč v komplexu s vůní parfému vyznívá celkový dojem odlišně od vůně parfému samotného.

5. Může parfém ovlivnit náladu?
Ano, velmi. Vůně působí bezprostředně na psychickou rovnováhu. Příjemná vůně dokáže velmi rychle zlepšit náladu, ale naopak, pronikavá, velmi intenzivní vůně
zneklidňuje a může vyvolat i určité potíže.

6. Existují erotizující parfémy?
V zásadě ne, alespoň ne ve smyslu bezprostředně působícího afrodiziaka. Ale příjemná vůně, kterou používá objekt vašeho zájmu, působí přesto dráždivě. Čím je však vůně svěžejší nebo ovocnější, tím jsou tzv. dráždivé účinky menší. Pokud Vás ovšem zajímá také síla sexuální přitažlivosti pak doporučuji přečíst si několik vět na stránce popisující působení feromonů. 

7. Existují pravidla, jak se má parfém používat?
Ano. Parfém nikdy nesmí "tyranizovat" okolí. Zde více než kde jinde platí zásada, že méně je vždy více. Během dne je žádoucí používat lehčí toaletní nebo kolínské vody. Parfém samotný má být používán pouze pro výjimečné a slavnostní příležitosti. Je vhodné volit vůně také s ohledem na roční období. Pro teplé letní dny jsou jako stvořené svěží květinové, případně citrusové vůně a jejich četné modifikace. V chladných ročních obdobích se uplatní spíše těžší balzamické i orientální typy vůní. To samozřejmě nemá být železným pravidlem. Výběr vonné garderoby každé ženy/muže se řídí jejím/jeho osobním vkusem a způsobem života.

8. Proč se nemá současně používat více různých vůní?
Každý parfém FM Group je jedním harmonickým celkem. Použije-li se současně jiný a odlišně intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která ve výsledku může vyvolat nepříjemný dojem.

9. Jak a kde se má parfém "nosit"?
Je to především otázka koncentrace. Uvažuje-li se ona proslulá kapka nanesená za ušním boltcem, je tím zpravidla míněn parfém. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, tj. do loketního důlku, ale i do podkolení, zápěstí, v oblasti kolem klíčních kostí, na pupku, pod lokty i pod koleny. Vůně se také může nanášet na vlasy, těsně k pokožce hlavy. Můžete také stříknout nad sebe a nechat na sebe parfémovou mlhu dopadnout nebo jí projít. - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému FM Group plně rozvine. Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pak ne na přírodní hedvábí.Vůni budeme kolem sebe lépe šířit při aplikaci na okraj sukně, pánům se doporučuje nástřik na kravatu. Skvělou volbou je tzv. vrstvení vůně. Nejprve se použije:


pro dámy: sprchový gel případně mýdlo, poté jako základ pleťové mléko nebo toaletní voda a vše korunujete parfémovou vodou nebo extraktem (nejsilnějším parfémem). Dosáhnete úžasného kompaktního výsledku.
pro pány: sprchový gel či šampon na vlasy, deodorant, vodu po holeni a nakonec parfémovanou vodu či parfém.
Vůni budeme kolem sebe lépe šířit při aplikaci na vlasy a okraj sukně, pánům se doporučuje nástřik na kravatu.

10. Jak dlouho je parfém použitelný a jak se pozná, že není již zcela v pořádku?
Není-li flakon s používaným parfémem vystaven účinku denního světla a teplotám vyšším než asi 20°C, vydrží půl roku i déle. Parfém v originálním neotevřeném flakonu však vydrží i déle než rok. Parfém, jehož barva se mění, většinou ve tmavší odstín a kolem jehož uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec, je zpravidla starý. Také kyselá a pryskyřičná vůně signalizuje, že parfém nebo podobný výrobek má svou dobu použitelnosti již za sebou.

11. Jak vybrat parfém?
Správný výběr záleží především na osobním vkusu i zálibě. Stejně tak jako jste Vy osobnost, je osobitá i každá vůně FM Group. Každý parfém má svou duši, měl by Vás charakterizovat a podtrhnout to krásné, co ve Vás je. S výběrem parfému nepospíchejte. Nevybírejte vůni podle vzorku připraveném např. na vatovém tampónu, na savém papíru nebo do krytky spreje, který je pak ponechán volně na vzduchu. Takovýto výběr může posloužit pouze k základní orientaci. Takovýto vzorek vůně ani neodpovídá vůni výrobku v uzavřeném obalu a především neodpovídá vůni správně aplikované na Vaší kůži. Nenechte ani prodavačku, aby demonstrovala vůni na
sobě - na Vás nebude vonět stejně. Každý člověk má svou specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit velice odlišně. Pokud uživatel použije parfém po požití např. ostře kořeněného jídla, nemění se vůně parfému, ale pokožky. Ta vyzařuje vůně metabolické přeměny požitého pokrmu. Tato změna je příčinou toho, proč v komplexu s vůní parfému vyznívá celkový dojem odlišně od vůně parfému samotného. V jeden den nezkoušejte více jak tři parfémy. Pokud teprve pronikáte do světa vůní, nechte si předvést jeden parfém na ovocné bázi, jeden orientální a jeden květinový. Nikam nespěchejte, nechte parfémy na kůži v klidu rozložit, koupit si je můžete v klidu třeba až druhý den. Samotný vzorek aplikujte např. na svém zápěstí, případně při aplikaci více vzorků na svém nadloktí. Při testování nevtírejte parfém do kůže, to by zničilo svrchní tóny a rozmělnilo nebo zastřelo některé prvky, které se mají rozvinout. Parfém nechte usadit - trochu zaschnout. Ideální je nechat vůni rozležet alespoň 20 minut, nejlépe však hodinu (pokud testujete doma). Teprve potom se rozhodujte.
Svrchní tóny (tzv. hlava) jsou velmi těkavé a silné (hlava se nejlépe pozná až po několika vteřinách, kdy se vypaří etanol), ale brzy zmizí (cca za 15 minut, max. však doznívají i 2 hodiny) a přenechají místo středním tónům v tzv. srdci parfému (rozvine se cca za 5 minut po nanesení a vydrží až několik hodin). Později se objeví spodní tóny (tzv. základ) který je nejtrvalejší součástí parfému. Začíná se rozeznávat nejdříve za pět až deset minut po nanesení a měl by vydržet více hodin, den i déle. Při prvotním výběru se můžete orientovat třeba již popisem vůně (u každého parfému popis viz "hlava, srdce, základ"). Ten vypovídá o složení parfému a napoví, pro jaký typ ženy či muže se hodí, případně pro jakou příležitost je vhodný.

12. Kdy raději nezkoušet parfém?
Rozkládání vůně může ovlivnit řada faktorů. Parfémy proto netestujte, pokud jste po namáhavém cvičení, po nemoci, když jste právě dokouřili nebo jedli nějaký kořeněný pokrm. Parfém raději neaplikujte ani před opalováním - u citlivější pleti by mohl odpařující se alkohol zapříčinit vznik skvrn.

13. Jak mám svůj parfém skladovat aby mi vydržel co nejdéle?
Koupě kvalitního parfému není levnou záležitostí. Proto dbejte na to, aby Vám vydržel co nejdéle. Vzduch, teplo a světlo má na něho za určitých okolností nepříznivý vliv. Nikdy nenechávejte parfém otevřený, uchovávejte ho na stinném místě, kde nedochází k přílišným výkyvům teplot. Parfémem se však ani nevyplácí příliš šetřit - postupem času vyprchá a mění své vlastnosti. Každý parfém by jste měli vypotřebovat max. do 2 let.

14. Používáte stejný parfém už několik let, ale zdá se vám, že voní jinak než na začátku? Mohlo se změnit jeho složení?
Výrobci parfémů FM Group provádějí soustavné a velmi přísné kontroly jakosti, aby si jejich vůně s propracovaným složením zachovaly svou identitu a jedinečnost. Mohla se však změnit například struktura Vaší pleti, na níž vůně působí odlišně. Nastal-li tento případ, je čas vyzkoušet některou novou vůni.

15. Jak dlouho vydrží jedno balení vůně?
Otázka výdrže balení parfému se na parfémových diskuzích objevuje pravidelně a tak jsem pro vás našel následující počty. Počty nejsou příliš složité. Jedno stisknutí z průměrného rozprašovače má objem přibližně 0,1 ml. To znamená, že 10 stisků rozprašovače je 1 ml; rozpětí se může měnit v závislosti na množství parfému které rozprašovač vydá.

Dále je již matematika lehká. Má-li lahvička s parfémem (flakon) objem třeba 50 ml, stříknete z něj 500x. Výdrž závisí především na četnosti používání parfému.
Uvedu zde příklady výdrží:
Parfém o objemu 50ml s citrusovou vůní který je lehčí, při aplikaci nanesete vůni třemi stisky rozprašovače a během dne ještě použijete 2-3x vám může vydržet přibližně 30-50 dní.
Kdežto parfém o objemu 30ml se silným parfémem do společnosti který použijete třeba jen 3x do týdne, můžete používat (při správném skladování) i přes rok.

Opět v závislosti na četnosti - pro tento příklad se bralo v úvahu jedno stisknutí 3x za týden.

16. Jak na nás parfémy působí?
Vůně parfému nás ovlivňuje mnohem více, než jsme si vědomi. Ovlivňují naši náladu, emoce a působí na okolí kolem nás.. Příjemná vůně nám může zlepšit náladu, ale naopak těžká pronikavá vůně nás může zneklidňovat a vyvolat i bolesti hlavy. Vůně by neměla být nikdy tak silná, aby vadila okolí.


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

REKLAMA

Prohlédněte si hodnocení eshopu ostatními zákazníky
Přejít na hodnocení obchodu na Heureka.cz
Certifikát spokojenosti
Náš obchod získal díky vám, zákazníkům, certifikát spokojenosti od Heureka.cz. Děkuji!

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Newsletter

Informace o ochraně a zpracování Vašich osobních údajů.